Boomerang

 • Laos 2019 Nieodkryte piękno
« »

Laos

Nieodkryte piękno

Robert Szulc i 'Świat na raty'

16.03.2019 - 29.03.2019

 

 Zgłoś udział: r.szulc@boomerang.com.pl

 

Zabiorę Was na niesamowitą przygodę, do kraju buddyjskich świątyń, uduchowienia i spokoju, ukrytych jaskiń, wodospadów i laotańskiej tradycyjnej ryżowej whisky. Już nie możecie się doczekać, prawda? Czekam na Wasze zgłoszenia :) Liczba miejsc ograniczona! 

 

  14 DNI        20 MIEJSC      BEZ BILETU 10 400 PLN      Z BILETEM 13 250 PLN    3 POSIŁKI

Dzień 1

Wylot

Spotkam się z Wami na lotnisku Okęcie 2 godz. przed planowanym wylotem. Wręczę każdemu uczestnikowi metalową zawieszkę na bagaż z logo projektu 'Świat na raty' oraz materiały informacyjne o kraju wraz z programem wyjazdu.

 

Tak mówią o mnie:

'Robert Szulc jest nie tylko założycielem firmy i pilotem, ale również podróżnikiem i profesjonalistą przez duże „P” oraz autorem bloga „Świat na raty”. Ostatnio możecie Państwo zobaczyć Roberta w telewizji, gdzie gościł w programie „Pokaż nam świat” Jakuba Porady, opowiadając o swoich doświadczeniach w Meksyku, Argentynie i na wyspie Mauritius. Robert wystąpił również w programach TVN 24 oraz Travel Channel - 'Świat według Roberta Szulca', a o jego projekcie „Świat na raty” pisała Wirtualna Polska. Jest też stałym gościem programu Iwony Kutyny w OnetRANO. Wyjazd z nim jest po prostu gwarancją udanego pobytu!'

Dzień 2

Przylot

Po południu przylot do Bangkoku i powitanie. Prosto z lotniska pojedziemy do hotelu. Będzie czas na wypoczynek po długiej podróży. Wieczorem przejdziemy się ulicami Bangkoku, który wprowadzi nas w zupełnie inny świat. Świat rozrywki, nocnych marketów, oślepiających neonów i zagłuszających dźwięków. Jako atrakcję wieczornej części dnia proponujemy kolację w restauracji w najwyższym budynku Bangkoku (75 piętro), skąd roztacza się niesamowita panorama na całe miasto.

 

Dzień 3

Welcome Laos!

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Luang Prabang - jednego z najbardziej niezwykłych miast w Azji południowo-wschodniej. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Luang Prabang to najchętniej odwiedzane miasto z powodu niesamowitej atmosfery i architektury będącej mieszanką tradycyjnych świątyń buddyjskich i kolonialnych francuskich budynków.  W uznaniu znaczenia i piękna, Luang Prabang umieszczone zostało w 1995 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj czuje się ducha buddyzmu, na każdym kroku spotyka się mnichów, którzy mieszkają i studiują w licznych świątyniach. 

Po południu zobaczymy Wat Xiang Thong (najważniejszy Buddyjski klasztor w kraju - Klasztor Złotego Miasta), następnie odwiedzimy świątynię Wat Vixoune i Aham. Na zakończenie dnia wejdziemy na wzgórze Phu Si z zespołem świątyń, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto oraz rzekę.

Wieczorem zobaczymy rozświetlony kolorowymi światłami i neonami licznych restauracji i pubów Luang Prabang. Główna ulica w mieście zamienia się w 'night market', czyli nocny targ. Można tu kupić rozmaite pamiątki: torby, torebki, torebeczki, maskotki, jedwabne szale, koszulki, obrazki, pościel, obrusy... po prostu wszystko.

Dzień 4

Procesja mnichów, jaskinie, whisky i wodospad

Opcjonalnie - dla tych, którzy nie chcą spędzać egzotycznych wakacji w łóżku: wcześnie rano podglądanie procesji mnichów wędrujących ulicami Luang Prabang do świątyń na modlitwy. Jest to jedna z głównych atrakcji tej miejscowości. Zobaczymy mnichów buddyjskich wyruszających, co rano po swoją poranną jałmużnę. Po porannym posiłku odwiedzimy były Pałac Królewski z czasów Królestwa Lane Xang, w którym teraz mieści się Muzeum Narodowe. Następnie udamy się na przystań, gdzie przesiądziemy się do łodzi i popłyniemy w górę rzeki Mekong. Celem naszej wyprawy będą jaskinie Pak Ou Caves znajdujące się pomiędzy rzekami Mekong i Ou. Sanktuarium w Pak Ou składa się z dwóch dużych jaskiń, w każdej znajdują się tysiące postaci Buddy, różnej wielkości. W drodze powrotnej do Luang Prabang, zatrzymamy się w Ban Xang Hai, wiosce znanej z produkcji laotańskiej tradycyjnej ryżowej whisky. Po południu pojedziemy pod wodospad Kuang Si, który oddalony jest od Luang Prabang o 30 km.

 

Dzień 5

Trekking i nocleg w lokalnej wiosce

Po śniadaniu transfer samochodem około 30 minut do obozu Triger Trial Adventure, który znajduje się nad brzegiem rzeki Nam Khan. Przeprawa łodzią na drugi brzeg rzeki skąd rozpoczniemy trekking. Tego dnia mamy do przejścia około 13 km, 6-7 godzin. Zakończenie trekkingu w wiosce Khmu, gdzie będziemy mieć okazje spędzić noc w autentycznym lokalnym domu. Posiłek zostanie przygotowany przez przewodnika. Wieczorem będzie okazja, aby napić się szklaneczki alkoholu z lokalnymi mieszkańcami wioski oraz podziwiać górskie pejzaże, które otaczają wioskę.

Dzień 6

Trekking, pola ryżowe, rejs i Vientiane

Po śniadaniu dwugodzinny trekking przez pola ryżowe, dżunglę, do wioski Hmongów - Ban Thinpha.  Jest to miejsce skąd roztacza się panorama na okoliczne góry. Kontynuacja trekkingu, w dół zbocza, do wioski położonej przy rzece Ban Houay Yen, gdzie przesiądziemy się do łodzi, którą odbędziemy krótki rejs do wodospadów Tad Sea. Lunch, możliwość kąpieli w oczku pod wodospadem. Powrót na przystań. Przeprawa na drugą stronę rzeki. Transfer powrotny do Luang Prabang. Transfer na lotnisko. Przelot do Vientiane i przylot do stolicy o godzinie 19:35. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

Dzień 7

Wyprawa do Hinboun i nocleg nad rzeką

Po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się do Hinboun (około 5 godzin). Po drodze zatrzymamy się na wzgórzu Phou Phaman - jest to najwyżej położony punkt widokowy podczas naszego transferu. Okazja do zrobienia zdjęć. Przyjazd do pięknie zlokalizowanego resortu, nad rzeką. Zakwaterowanie. Lunch w Hinboun w lokalnej restauracji. Czas na odpoczynek. Kolacja w hotelu.

Dzień 8

Wspaniała jaskinia, rejs i Thakhek

Po śniadaniu udamy się do jaskini Kong Lor, która jest prawdopodobnie najdłuższą jaskinią na świecie i jednym z największych cudów geologicznych Azji Południowo-Wschodniej. Mierzący prawie 7 kilometrów długości podziemny tunel zachwyca wspaniałymi formami geologicznymi, wapiennymi skałami pochłoniętymi przez ciemność, miejscami oświetlonymi przez promienie słonecznego światła. Przed wejściem do jaskini zostaniemy wyposażeni w latarki, kamizelki ratunkowe, a następnie przesiądziemy się do łodzi, którymi odbędziemy rejs wzdłuż jaskini. Następnie przejazd do Thakhek, które  jest bardzo urokliwym miejscem, w dalszym ciągu są tam widoczne kolonialne wpływy.

 

Dzień 9

lokalna wioska, świątynia i Pakse

Śniadanie. Transfer to Savannakhet - jest drugim co do wielkości miastem Laosu. To tutaj urodził się poprzedni Prezydent Laosu. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Ban Nateuy oraz zobaczymy świątynię That Ing Hang. Przejazd do Pakse.  Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 10

samochody terenowe, plantacja kawy i plemię Laven

Po śniadaniu autobus zabierze nas do Paksong, gdzie zmienimy środek transportu i przesiądziemy się do samochodów terenowych. W Paksong skosztujemy lokalnej kawy w restauracji Jhai, następnie zobaczymy wodospad Moun oraz plantację kawy Mystic Mountain Coffee. Lunch. Po lanchu zobaczymy proces wypalania kawy oraz będzie to tez świetna okazja, aby spróbować wyśmienitej kawy (Robusta, Arabica, Typica). Następnie odwiedzimy wioskę zamieszkałą przez plemię Laven, której wiek szacuje się na 300 lat. Podczas francuskiej kolonizacji, wioskę nazywano miejscem, gdzie żyją ludzie Laven. Nastepnie przesiądziemy się z powrotem do autobusu i pojedziemy do miejscowości Champassak. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 11

rowery, świątynia i widok na Mekong

Śniadanie. Po śniadaniu przejażdżka z hotelu do miasta Champassak na rowerach. Po południu odwiedzimy ruiny świątyni  Wat Phu – pochodzącego z X wieku kompleksu świątyń, który dla Laotańczyków ma takie znaczenie jak dla Kmerów - Angkor Wat. Zwiedzanie muzeum, spacer do najwyższej świątyni kompleksu. Widok z świątyni oferuje niezapomniany widok na rzekę Mekong oraz otaczająca świątynię równinę. W roku 2002 świątynia Wat Phu została wpisana na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Powrót do hotelu.

Dzień 12

rejs, wyspa, wodospad i delfiny

Po śniadaniu popłyniemy łodzią na wyspę Done Det i przesiądziemy się do kajaków. Kontynuacja rejsu po rzece Mekong do wyspy Done Khone, gdzie odbędziemy krótki spacer do kaskady rzeki Mekong - Khone Pa Soi oraz starego mostu. Powrót do kajaków. Tym razem popłyniemy w dół rzeki, do miejsca, gdzie występują ostatnie Delfiny Irrawaddy. Następnie zobaczymy wioskę rybacką. Powrót na przystań i transfer pod wodospad Liphi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 13 i 14

Powrót

Śniadanie. Transfer do Nakasang. Transfer do Pakse, a następnie Chong Mek, gdzie znajduje się przejście graniczne tajsko-laotańskie. Transfer do Ubon. Przelot do Bangkoku. W nocy powrót z Bangkoku do Polski.

Cena zawiera

 • Wszystkie przeloty wewnętrzne i w opcji z biletem przelot międzynarodowy,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach wg programu ze śniadaniem:
 • 1 noc w Bangkoku - 4*
 • 2 noce w Luang Prabang - 3*
 • 1 noc w lokalnym domu - Khmu Village                                       
 • 1 noc w Vientiane - 3*/deluxe room
 • 1 noc w Hinboun - 3*/river view 
 • 1 noc w Thakhek - standard room/3*
 • 1 noc w Pakse - standard room/3*
 • 2 noce w Champassak  - deluxe river front room/3*
 • 1 noc na Khong Island - standard bungalow/3*
 • Wycieczki, transfery, posiłki jak zaznaczono w programie:
 • 3 posiłki dziennie (bez lunchu w Bangkoku dnia 2 i lunchu i kolacji dnia 13),
 • Przewodnik anglojęzyczny w Tajlandii oraz w Laosie,
 • Pilot i autor projektu 'Świat na raty' - Robert Szulc,
 • Materiały brandingowe: metalowa zawieszka na bagaż z logo projektu i broszura informacyjna,
 • Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN, BP 1000 PLN,
 • TFG - składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 

 • Wizy Laotańskiej - 30 USD + 2 zdjęcia,   
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 500 USD/pobyt,
 • Napojów do posiłków,                           
 • Napiwków, 
 • Wydatków osobistych,
 • Usług opcjonalnych,
 • Dodatkowego wyżywienia,
 • Innych usług nieujętych w programie.                                                                                 

Nota prawna

1. Kalkulacja została sporządzona na max. 20 osób, w przypadku zmniejszenia ilości osób cena będzie dostosowana do aktualnej ilości osób.

2. Oferta jest wyliczona wg kursu 1 USD = 3,84 PLN. W sytuacji wahań kursowych powyżej 5 % cena będzie na nowo skalkulowana.

3. Niniejsza wycena jest wyceną wstępną i nie jest potwierdzeniem dostępności.

4. Po akceptacji przez Państwa tego kierunku i powyższego projektu, dołożymy wszelkich starań, aby potwierdzić usługi zgodne z ostatecznym zamówieniem, jednak zaznaczmy, że żadne rezerwacje nie zostały przez nas poczynione.

5. Projekt, a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły i rozwiązania stanowią na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 własność Veniti Sp. z o.o. Projekt ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody.

Instagram

Dołącz do nas