Boomerang

  • Afryka
  • Europa
  • Azja
  • Ameryka Północna
  • Ameryka Południowa
  • Oceania
« »

RPA

Smaki Afryki

Jest to fascynujący kraj, niezależnie od tego, czy koncentruje się na jego historii, na różnorodności kultur jej mieszkańców, czy na przepięknym krajobrazie. RPA to kraj wielu stref klimatycznych, mający 3000 kilometrów linii brzegowej, wiele śnieżnobiałych plaż, skalistych pasm górskich, rozległy teren buszu i pustyń. Liczne parki narodowe pełne flory i wspaniałej zwierzyny, zapierające dech w piersiach widoki na morze i malownicze gospodarstwa winorośli otoczone przepięknymi górami rokrocznie przyciągają wielu turystów.

Zorganizujemy safari w prywatnym rezerwacie, nocleg w domkach z widokiem na Wielką Piątkę, prywatną kolacją w towarzystwie lokalnej muzyki, nocleg w winnicach, wycieczkę motocyklami, pływanie z rekinami, wjazd kolejka na Górę Stołową i wiele innych wspaniałych atrakcji!

Mauritius

Powrót do raju

Daleko na południu, na wschód od Madagaskaru, na Oceanie Indyjskim, leży rajska wyspa Mauritius. Turkusowa woda, laguny, białe plaże, wodospady oraz pełne zieleni krajobrazy przyciągają turystów z całego świata.

Zorganizujemy hotel z widokiem na Ocean, BBQ na plaży w towarzystwie lokalnej muzyki, rejs katamaranem, safari, wycieczkę na najwyższy wodospad na wyspie, zwiedzanie stolicy, clubbing, profesjonalnego animatora i wiele innych atrakcji… Cały wyjazd uwiecznimy na filmie i na zdjęciach z drona!

Rajskie Malediwy

Malediwy to cudowny archipelag rajskich wysepek rozsypanych wśród wód Oceanu Indyjskiego niczym garść klejnotów! Jeśli jest jakieś miejsce na ziemi, w którym można zapomnieć o całym otaczającym świecie i wypocząć w nieporównywalnym z żadnym innym miejscem luksusie - jachty Scubaspa są właśnie tym zakątkiem. Zapraszamy na pokłady Ying’a i Yang’a!

Zorganizujemy przestronne i luksusowe kabiny, SPA, zajęcia z jogi, wypoczynek w jacuzzi, również relaks na rajskich plażach, kolacje pod gołym niebem oraz profesjonalne nurkowanie, z rekinami włącznie!

Sri Lanka

Aromatyczny Cejlon

Sri Lanka leży na Cejlonie - drugiej co do wielkości wyspie na Oceanie Indyjskim. Jest tam jeszcze wiele tajemnic kryjących się w dzikich ostępach lasów równikowych. Daje to możliwość poznania przyrody i wejścia w świat zwierząt w sposób nieosiągalny w ucywilizowanym europejskim świecie. Wycieczka na Sri Lankę wiąże się z niezapomnianymi wrażeniami. Nie zabraknie także czasu na rozkoszowanie się słynną cejlońską herbatką, która nigdzie nie smakuje tak jak tutaj!

Zorganizujemy przejażdżkę przez lasy tropikalne, w Pinnawala zobaczymy szczególną atrakcję, odwiedzimy sierociniec dla słoni, lokalny targ, spróbujemy najlepszej cejlońskiej herbaty, będziemy podziwiać wodospady i wypłyniemy w Ocean na poszukiwanie wielorybów!

Dubaj

Powrót do przyszłości

Gdyby ktoś kilkadziesiąt lat temu powiedział, że w środku pustyni nad Zatoką Perską wyrośnie miasto wyprzedzające resztę świata o dziesięciolecia… któż by uwierzył? Kto dałby wiarę usłyszawszy, że w mieście tym będą sztuczne wyspy w kształcie kontynentów, budynki wysokie na niemal kilometr, kryty stok narciarski… a nad miastem będzie fruwać człowiek z odrzutowymi skrzydłami? To nie żart - ta futurystyczna przyszłość dzieje się dziś!

Zorganizujemy pustynne safari 4x4, kolację na pustyni u beduinów,  przejedziemy jednoszynową kolejką przez sztuczną wyspę Jumeirah, wjedziemy windą na najwyższe piętro świata budynku Burdż Khalifa, popłyniemy wodną taxówką na targ złota, zobaczymy tor Formuły 1 oraz najbardziej luksusowy hotel świata Emirates Palace.

Birma

Nieodkryte piękno

Na mapie świata nie ma już co prawda zupełnie białych plam, ale jest jeszcze kilka całkiem kolorowych miejsc, które tchną powiewem niepowtarzalnej autentyczności. Birma z racji trudnej przeszłości, z pewnością do nich należy. To jedno z ostatnich miejsc w południowo - wschodniej Azji, w którym możemy doznać niepowtarzalnej gościnności, nieograniczonej radości i mnóstwa prostej, ludzkiej życzliwości.

Zorganizujemy przejazd dorożkami wśród cennych zabytków, kolację przy świecach wraz z zachodem słońca, nocleg u mnichów, spotkanie z mieszkańcami. Przy odrobinie szczęścia spotkamy kobiety o długich szyjach. Odbędziemy również rejs po jeziorze Inle i udamy się z wizytą na lokalny targ… Wrażenia bezcenne!

Tajlandia

Klejnot Azji

Tajlandia w skrócie to raj na ziemi, zjawiskowe krajobrazy, piękne białe plaże, przepyszna tajska kuchnia, fascynujące zabytki, buddyjskie świątynie, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz gościnni i zawsze uśmiechnięci mieszkańcy.

 

Zorganizujemy nocleg w Bangkoku z toastem na dachu wieżowca, nocleg na tratwach bez prądu, na rzece Kwai, wypoczynek w Pattaya bądź na Krabi, tradycyjny tajski masaż w najstarszej szkole medycyny naturalnej, pływający targ, przejazd trasą Kolei Śmierci, kąpiel w wodospadach, rejs na wyspę Koh Larn bądź na słynne wyspy Phi Phi.

Bali

Wyspa Bogów

Krajobraz wyspy tworzą piękne plaże pełne słońca, pola ryżowe oraz lasy tropikalne i wulkan Agung, a ogrom gatunków zwierząt oraz roślin wprawia w zadziwienie. Wyspę otaczają rafy koralowe, które różnią się w zależności od miejsca występowania. Bali znane jest w świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca.

Zorganizujemy nocleg z widokiem na dżunglę, odbędziemy rytualną kąpiel w leczniczych źródłach, przejedziemy się słynnymi samochodami VW Open Cab do świętego gaju, będziemy podziwiać pokaz tradycyjnego tańca Barong, zjemy lunch z widokiem na wulkan i jezioro Batur, skosztujemy najlepszej tutejszej kawy. Dawkę adrenaliny podniesie rafting i rajd quadami przez dżunglę do fabryki czekolady, odwiedzimy również park słoni i zjemy kolację w ich towarzystwie. Całość wyjazdu uwieczni przecudny zachód słońca nad świątynią Tanah Lot!

Singapur i Bali

Zniewalający kontrast

Singapur jest jednym z najmniejszych oraz najzamożniejszych państw na świecie. Unikatowa mieszanka kultury malajskiej, chińskiej, hinduskiej i europejskiej, jak i świetna infrastruktura czyni zeń dogodną, bezpieczną i ciekawą bazę wypadową na drodze do zwiedzania Bali – boskiej wyspy, znanej z gościnności i ciepła mieszkańców.

W Singapurze zorganizujemy wieczorny rejs w zatoce Marina Sands, odkryjemy zakątki China Town, będziemy podziwiać panoramę miasta z wagonu kolejki linowej, zobaczymy największe akwarium świata w parku Sentosa, nowoczesne ogrody botaniczne, przejdziemy się na shopping.

 

Na Bali zorganizujemy nocleg z widokiem na dżunglę, odbędziemy rytualną kąpiel w leczniczych źródłach, przejedziemy się słynnymi samochodami VW Open Cab do świętego gaju, będziemy podziwiać pokaz tradycyjnego tańca Barong, zjemy lunch z widokiem na wulkan i jezioro Batur, skosztujemy najlepszej tutejszej kawy. Dawkę adrenaliny podniesie rafting i rajd quadami przez dżunglę do fabryki czekolady, odwiedzimy również park słoni i zjemy kolację w ich towarzystwie. Całość wyjazdu uwieczni przecudny zachód słońca nad świątynią Tanah Lot!

USA

Wielka Trójka Zachodniego Wybrzeża

Państwo będące potęgą świata, obiektem westchnień poszukiwaczy przygód i podróżników, ale też zwykłych ludzi, chcących się przekonać na własnej skórze, czym jest „amerykański sen”. W kraju tym jest więcej kultowych miejsc, niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Podczas proponowanego wyjazdu, odwiedzimy wiele z legendarnych miejsc, między innymi Hollywood, Las Vegas czy Wielki Kanion…

Zorganizujemy wizytę w Universal Studio, wybierzemy się na słynne wzgórza Hollywood, przejdziemy się przez słynną Aleję Gwiazd, przez gwiazdorskie Beverly Hills, udamy się na jedną z najsłynniejszych plaż Los Angeles - Santa Monica, zobaczymy pokaz fontann w Las Vegas, zagramy w kasynie, będziemy podziwiać Wielki Kanion Kolorado i odbędziemy lot helikopterem. W San Francisco zobaczymy słynny most Golden Gate oraz przejedziemy się tramwajem linowym.

Argentyna-Urugwaj-Brazylia

Pasjonujące trio

 

Argentyna zalicza się do trzech największych państw Ameryki Łacińskiej. Ten ogromny kraj cechuje się różnorodnym krajobrazem, gdzie występują góry, równiny, niziny i piękne wodospady.

Colonia del Sacramento to wyjątkowe miejsce, jakby wyrwane z innej bajki, senne i spokojne, zupełnie różne od potężnych molochów Ameryki Południowej.

Zorganizujemy uroczystą powitalną kolację z degustacją argentyńskich win, będziemy podziwiać Buenos Aires z nieco innej perspektywy… zorganizujemy piknik, lekcje tanga argentyńskiego, emocjonujące spotkanie z Polonią, zajdziemy do jedynego polskiego baru w mieście, spędzimy dzień na pampie.

 

Przejdziemy się również uliczkami Colonia del Sacramento, odbędziemy lot do Iguazu, spędzimy nocleg w dżungli, będziemy podziwiać piękne wodospady na granicy argentyńsko-brazylijskiej, a dla chętnych zorganizujemy lot helikopterem nad wodospadami. Zorganizujemy również wyjątkową kolację pod gołym niebem, w towarzystwie lokalnej muzyki i pokazu tańca. Całość wyjazdu uwieczni pokaz tanga w jednym z klubów w Buenos Aires.

Laponia

Magiczna Kraina Lodu

Mówi się, że w Laponii jest więcej reniferów niż Lapończyków. Rodowici mieszkańcy tej krainy, którzy nazywają siebie Samami, a Laponię Sampi, to jeden z najstarszych europejskich ludów. Nawet dziś starają zachować lokalne tradycje oraz język, czemu służy wydawanie gazet czy też programów telewizyjnych w tym właśnie języku. Od 1996 roku kraina Laponii znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zorganizujemy nocleg w hotelu z lodu, wyprawę skuterami śnieżnymi, lekcje tradycyjnego wędkowania, rajd po śniegu dla odważnych, wybierzemy się na farmę reniferów oraz psów Husky, zjemy kolację w restauracji, w otoczeniu ścian z lodu i udamy się oczywiście z wizytą do Świętego Mikołaja!

Gruzja

Kaukaski Skarb

Gruzja to jeden z najpiękniejszych krajów na świecie i jak mówi gruzińska legenda sam Pan Bóg chciał ją zatrzymać dla siebie. To miejsce, w którym każdy miłośnik podróży znajdzie coś ciekawego dla siebie. Gruzja to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zjechać z asfaltowych dróg i utartych szlaków, dotrzeć do miejsc, gdzie rzadko zaglądają turyści, odwiedzić lokalne restauracje w niewielkich miejscowościach, skosztować tradycyjnych potraw i uczestniczyć w tradycyjnych biesiadach z Gospodarzem.

Zorganizujemy pobyt w górach, w designerskim hotelu, off-road, lunch w kempingu nad przepaścią, pobierzemy nauki gotowania tradycyjnej potrawy u lokalnej rodziny, w drodze do stolicy zatrzymamy się na degustację lokalnego wina w Zamku Mukhrani, w stolicy zorganizujemy kolację z pokazem folklorystycznym, również w towarzystwie Gospodarza Tamady!

Azerbejdżan

Kaukaska Perełka

Azerbejdżan jest dziś największym i najbardziej ludnym państwem Kaukazu Południowego, choć najrzadziej odwiedzanym przez turystów.

Bez wątpienia jest to kraj dużo ciekawszy niż wydaje się na pierwszy rzut oka, dlatego warto bliżej się z nim zapoznać, najlepiej poprzez podróż... Wielu atrakcji dostarcza zróżnicowana przyroda i dość egzotyczna kultura.

Zorganizujemy ceremonię picia herbaty, rejs w zatoce z widokiem na stolicę, off-road do wulkanów błotnych, zwiedzimy Muzeum Dywanów, zorganizujemy również wycieczkę do winnicy i spróbujemy lokalnego wina, zjemy kolację na wieży z widokiem na panoramę stolicy i podczas całego pobytu będziemy smakować lokalnej kuchni!

Kenia

Hakuna Matata

Hakuna Matata! Jak cudownie to brzmi…!  Zapraszamy w podróż po krainie Króla Lwa i spółki. Głównymi aktorami pierwszej części naszego pobytu będą mieszkańcy sawanny i Parku Narodowego Tsavo - jednego z najcenniejszych przyrodniczo zakątków kontynentu. Oczywiście wybierzemy się na poranne safari, a nocleg spędzimy w lodgiach, wśród dzikiej zwierzyny.

Następnie odwiedzimy wioskę masajską, w której przygotowaliśmy kilka ciekawych atrakcji, w tym konkurs rzucania dzidą. Kolejne dni spędzimy

w luksusowym hotelu na pięknym wybrzeżu Diani. Zaprzyjaźnimy się również z ludem Duruma podczas wspólnego lunchu na plaży, a wieczorem wybierzemy się do lokalnego klubu, z którego powrócimy tuk-tukami. Zorganizujemy również rejs tradycyjnym statkiem na kameralną wysepkę, na której zjemy BBQ. Podczas rejsu będzie również czas na zanurkowanie wśród kolorowej rafy. To będzie wspaniała przygoda!

Sri Lanka

Śladami Azja Express

Po emisji pierwszej edycji programu „Azja Express”, przyszła pora na drugą edycję, która częściowo rozstrzygała się na Sri Lance. Gwiazdy nie wiedziały, o której jest pobudka następnego dnia, w jakim kierunku kraju będą zmierzać, gdzie jest kolejna meta, jakie zadania będą mieli do wykonania. Krótkie informacje przekazywała im na miejscu zbiórki prowadząca Agnieszka Woźniak-Starak. U nas zadania dla uczestników będą również niespodzianką! Szykujcie się na mega przygodę śladami Azja Express.

Robert Szulc - znany podróżnik, wystąpi w lokalnym stroju sarong jako prowadzący :) Podzielimy uczestników na grupy, 1 grupa zwycięża, a na zwycięzców czekają nagrody w postaci lokalnych pamiątek i przysmaków. Wszystko pod okiem niezawodnego prowadzącego, który będzie nagrywał zmagania naszych dzielnych uczestników dronem (*w miarę możliwości). Nasza trasa wiedzie przez Colombo, Pinnawala, Kandy, Sigiriya, aż po plantację herbaty i piękny wodospad w Ramboda. Dodatkowo możemy zorganizować wypoczynek na wybrzeżu w Ambalangoda - czyli reasumując podążamy tropem uczestników Azja Express, realizując w drodze kilka ciekawych konkurencji :) Super zabawa i przygoda na całe życie, tylko z Nami!

Instagram

Dołącz do Nas